Baltic Analog Lab

 1. Programma

  Lai veiksmīgi nonāktu pie savu eksperimentālo īsfilmu radīšanas, skolas programma sevī ietver gan teorētiskas lekcijas, gan praktiskas meistarklases, gan regulāras tikšanās ar filmdariem no visas pasaules (onlainā un klātienē).

  Pieteikšanās 13.-31.oktobris

  Skolas sākums: 7.-8. novembrī ar 16mm kino darbnīcu

  Skolas nobeigums: 3. aprīlī, 2021 ar publisku kino skati

   

 2. Lektori un mentori

  Ruzbehs Rašidi (Rouzbeh Rashidi, IR/IE) ir Irāniešu izcelsmes filmdaris no Dublinas. Viņš allaž meklējis veidus, kā izvairīties no konvencionālas stāstniecības stereotipiem, tā vietā sakņojot savu filmu stilu poētiskā attēla un skaņas mijiedarbībā ar dziļu iesaisti kino vēsturē. Viņa darbi rādīti festivālos un galerijās visā pasaulē. 2000. gadā Tehrānā Ruzbehs dibināja kolektīvu Experimental Film Society, kas kopš 2004. gada ir bāzēta Dublinā un nodarbojas ar eksperimentālā kino producēšanu un rādīšanu. EFS ir piedalījusies vairāk nekā piecdesmit bezbudžeta vai mikrobudžeta pilnmetrāžas filmu un ap piecsimt īsfilmu radīšanā, kļūstot par pamatu Īrijas eksperimentālā kino jaunajam vilnim. Ruzbehs darbojas kā EFS filmu producents, arhivārs un kurators, veidojot un prezentējot filmu programmas, un ir galvenais redaktors interneta žurnālā EFS Publications.

  BAL skolā Ruzbehs dalīsies savā pieredzē vadot Experimental Film Society kompāniju, kā arī strādājot ar eksperimentālo kino vairāk kā 15 gadus. Ruzbehs sniegs mentoršipu eksperimentālo filmu scenāriju un struktūras veidošanā.

  Ieva Balode – analogo mediju māksliniece, kas strādā ar analogo kino un fotogrāfiju; biedrības „Baltic Analog Lab”vadītāja, kino festivāla „Process” direktore un filmu programmu kuratore, pasniedzēja. Ar saviem darbiem piedalās starptautiskās mākslas izstādēs un kino festivālos. Jau vairāku gadu garumā Ieva pasniedz radošās darbnīcas Baltic Analog Lab, Rīgas Stradiņu universitātes studentiem, kā arī citviet Latvijā un Eiropā.

  BAL skolā Ieva studentus iepazīstinās ar eksperimentālo kino mūsdienās, kā arī sniegs mentoršipu darbā ar kino filmu uzņemšanu un attīstīšanu laboratorijā.

  Jānis Putniņš Latvijā ir jau labi zināms eksperimentālā kino pazinējs un viens no nozīmīgākajiem kino profesionāļiem Latvijā, kurš studējis kino ASV, ir uzņēmis vairākas pilnmetrāžas filmas, ir vairāku publikāciju autors, pasniedzis vairākus kino lektorijos un šobrīd ir LKA Nacionālās filmu skolas direktors.

  BAL kino skolā Jānis iepazīstinās ar eksperimentālā kino vēstuli un tā veidošanas struktūru gan teorētiskās, gan prakriskās lekcijās un meistarklasēs.

  Dāvis Sīmanis - starptautiski novērtēts un skatītāju atzīts kino un montāžas režisors, publicists, kopš 2013. gada Latvijas Kultūras akadēmijas Mākslas zinātņu doktors, kino teorijas, montāžas un režijas docents, bijis arī Helsinku Ālto universitātes (Helsinki University of Technology) Dokumentālā kino režijas katedras asociētais profesors. Absolvējis Latvijas Universitāti, iegūstot maģistra grādu vēsturē.

  BAL kino skolā Dāvis iepazīstinās studentus ar avangarda kino pirmsākumiem.

 3. Radošās darbnīcas

  16mm kino darbnīca ar Ievu Balodi 

  Darbs ar 16mm kino kameru, melnbalto kino filmu un tās attīstīšanu laboratorijas apstākļos

  Krāsu filmas darbnīca ar Vitautu Jozenu (Vytautas Juozenas, LT)

  Iepazīšanās ar krāsaino kino filmu, tās uzņemšanas un attīstīšanas īpatnībām

  "Personīgais kino" ražijas un montāžas darbnīca ar Jāni Putniņu

  Paņēmieni un triki eksperimentālā kino režijā

  Bezkameras kino darbnīca 

  Eksperimentālas tehnikas un paņēmieni strukturāla kino veidošanā bez kameras (pasniedzējs tiks izziņots decembrī)

 4. Tikšanās ar filmdariem

  Ikmēneša tikšanās tiešsaistē un klātienē ar dažādiem ievērojamiem filmdariem kā vietējā, tā starptautiskā mērogā: Juri Poškus (LV), Signi Birkovu (LV), Dāvi Sīmani (LV), Jāni Putniņu (LV), Rouzbeh Rashidi (IE), Jeff Zorilla (AR), Alexandre Larose (CA), Karel Doing (UK), Daïchi Saïto (JP/CA), Dagie Brundert (DE),Richard Tuohy and Dianna Barrie (AU), Duo Strangeloscope (BR),  u.c.

Baltic Analog Lab ©

Built with Berta.me